شرکت نوین ارتباطات پارس در نظر دارد جهت توسعه خدمت رسانی به کارفرمایان گرامی از میان داوطلبین مستعد و متعهد، ضمن برخورداری از حمایت مادی و معنوی دفتر مرکزی شرکت، در سطح کشور، استان ها و شهرستانها نمایندگی فعال بپذیرد.

در این راستا داوطلبین گرامی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند طرح ها و توانمندی های خود را به طور مکتوب جمع آوری و در قالب طرحی توجیهی در جلسه ای با مدیر معاونت بازرگانی و فروش ارائه نموده تا پس از تائید مدیرعامل مراحل اداری مربوطه در دست اقدام قرار بگیرد.

نحوه محاسبه درآمد :

درآمد عاملین فروش با توجه به کمیت و کیفیت عملکرد ایشان متغییر بوده که در آغاز از ۵% کل فروش مستقیم شروع شده و در انتهای هر ماه (یکم الی پنجم ماه بعد) به حساب ایشان واریز می گردد.

منظور از فروش مستقیم سفارهایی است که به طور مستقیم با هدایت عامل فروش ثبت سفارش شده باشد و سفارشات بعدی تنها در صورتی به صورت فروش مستقیم تلقی خواهند شد که عامل فروش همچنان پیگیر ثبت سفارشات بعدی نیز بوده باشد.

روال پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش :

از آنجا که ارائه کلیه خدمات فنی و مهندسی بر عهده شرکت می باشد، روال پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش نیز بر عهده شرکت خواهد بود و در همین راستا شماره تماس و آدرس دفتر مرکزی شرکت جهت استفاده از اینگونه خدمات می بایست در اختیار مشتریان قرار داده شود.

در برخی موارد با توجه به عواملی چون فاصله جغرافیایی بین دفتر نماینده و دفتر مرکزی شرکت ضمن در نظر گرفتن توان فنی نماینده، شرکت بنا به درخواست ایشان و پس از طی دوره آموزشی، ارائه خدمات پس از فروش در حوزه استحفاظی نماینده را به ایشان واگذار می نماید که این امر در افزایش درآمد نماینده نیز مفید خواهد بود.

مراحل اعطای نمایندگی :

  1. ارسال رزومه از طریق ارسال درخواست از طریق سیستم تیکت برای واحد اداری
  2. انتظار دریافت پاسخ بر روی تیکت ثبت شده تیکت از سوی کارشناس گزینش و تنظیم قرار ملاقات جهت مصاحبه حضوری یا غیر حضوری با مدیر معاونت بازرگانی و فروش
  3. تشکیل پرونده و شروع به همکاری
  1. مجتبی محمدرضایی

    جهت اخذ نمایندگی در استان قزوین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.