موتورهای جستجو و ثبت سایت در آن ها

 • 139 بازدید
 • موتورهای جستجو و ثبت سایت در آن ها

  ثبت در موتورهای جستجو

  سایت خود را در کجا ثبت کنیم؟ هم اکنون هزاران موتور جستجو و فهرست وجود دارند. ثبت یک سایت در تمامی آنها زمان بسیار زیادی را می طلبد. خبر خوب این که تنها ۱۰ تا ۱۵ موتور جستجو دارای اهمیت بالا می باشند. نود در صد ترافیک موتورهای جستجو برای سایت شما از این ۱۰ تا ۱۵ موتور جستجو ایجاد می شوند. که البته سایت گوگل به تنهایی درصد بالایی از جستجوها را در اختیار دارد.

  موتورهای جستجو به شما اجازه می دهند که هر صفحه را تا زمانی که محتوای متفاوتی با بقیه دارد به طور مجزا ثبت نمایید. برای اطمینان از انجام کار به طور مناسب بهتر است در هر روز تنها یک صفحه را ثبت نمایید و به موتور جستجو فرصتی بین ۴ تا ۸ هفته بدهید که سایت شما را شاخص دهی نماید. یک صفحه را به طور مکرر ثبت نکنید.

  معمولاً ثبت تمامی صفحات سایت (روزی یک صفحه) سریع ترین راه برای شاخص دهی تمام سایت است. اما بعضی موتورهای جستجو ممکن است در صورتی که صفحات سایت شما مستقیماً ثبت نشده باشند و توسط روبات موتور جستجو یافته شوند، درجه بالاتری به آنها اهدا کند. سعی کنید تمامی زیر صفحات را به صفحه اصلی پیوند دهید و تنها صفحه اصلی را ثبت نموده و ۲ تا ۳ ماه صبر کنید البته کاری نکنید که از نظر ظاهری سایت ناهمگون شود (منوهای زیاد و منوهای بسیار بلند) اما به هر حال به گونه ای باشد که کاربران از صفحه اول به تمام مطالب سایت دسترسی داشته باشند. پس از آن تنها صفحاتی که توسط روبات یافته نشده اند را دستی ثبت نمایید . ثبت روزانه یک صفحه یه عنوان span تلقی نخواهد شد و به سرعت بخشیدن شاخص دهی صفحات کمک می کند.

  ثبت سایت در لیست موتور جستجوگر گوگل

  ثبت سایت در لیست موتور جستجوگر بینگ و یاهو

   

  1. ساناز داودی

   مفیدبود

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.