Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/parsiannn/public_html/wp-content/plugins/swifty-image-widget/plugin.php on line 228

Notice: Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in /home/parsiannn/public_html/wp-config.php on line 110
چگونه به عنوان نویسنده ی مهمان فعالیت کنیم | شرکت نوین ارتباطات پارس

چگونه به عنوان نویسنده ی مهمان فعالیت کنیم

 • 114 بازدید
 • چگونه به عنوان نویسنده ی مهمان فعالیت کنیم

  چگونه به عنوان یک نویسنده ی مهمان فعالیت کنیم؟

  اگر می خواهید یک نویسنده ی مهمان شوید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک وب سایت یا یک وبلاگ داشته باشید تا در آنجا خود را معرفی کنید و حوزه ی کاری خود را نیز در آنجا مشخص کنید.

  امروزه یکی از استراتژی های بازاریابی آنلاین، تهیه ی مطلب برای وبلاگ ها است؛ کاری که نه تنها اعتبار و رزومه ای برای شما محسوب می شود بلکه می تواند جنبه ی سرگرم کننده و خوبی نیز برای شما داشته باشد تا در سایت های مطرح نیز دیده شوید. اما آنچه مهم است این است که نویسندگی کار آسانی نیست و به مهارت خاص خود نیاز دارد؛ پس متعاقبا گام اول شما باید این باشد که مهارت نویسندگی را در خود تقویت کنید.

  مزایای نویسندگی

  قبل از اینکه گام های تبدیل شدن به یک نویسنده ی مهمان را برشماریم، اول با مزایای نویسندگیِ مهمان آشنا شوید. نویسندگی مهمان در سایتی پرطرفدار با تعداد زیادی بازدید کننده، می تواند برای شما مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

  • دیده شدن: هرچه تعداد مطالب منتشر شده توسط شما بیشتر باشد، بیشتر نیز دیده می شوید و اعتبارتان نیز بالاتر خواهد رفت.
  • نویسندگی: هرچه با تعداد سایت ها و ناشران بیشتری کار کنید، در سایت ها معتبرتر و شناخته شده تر خواهید شد و نتیجه این خواهد شد که شما را به عنوان یک اینفلونسر یا شخصیتی تاثیر گذار در نویسندگی وب سایت ها خواهند شناخت.
  • لینک سازی: نویسندگی این امکان را برای شما فراهم می کند تا از سایت های معتبر به سایت خود به عنوان نویسنده ی محتوای مذکور لینک بزنید و این کار باعث افزایش بازدید سایت شما و متعاقبا بهبود سئوی وب سایتتان خواهد شد.
  • کسب فرصت: شناخته شدنِ بیشتر در این زمینه می تواند باعث شود شما طرفدارهای بیشتری نسبت به قبل پیدا کنید و به نوعی آینده ی کاری خود را هم تضمین کنید.

  اکنون که با مزایای فعالیت به عنوان نویسنده ی مهمان در وب سایت ها آشنا شدید، به بررسی راه هایی می پردازیم که به شما در دست یابی به این مهم کمک بسیاری می کند و به نوعی زمینه را برای موفقیت هرچه بهتر شما و کسب و کارتان به عنوان نویسنده ای فعال فراهم خواهد کرد.

  گام اول: برند شخصی

  اولین گام شما این باشد که برند شخصی خود را بسازید و خودتان را به صورت حرفه ای نشان دهید. حوزه یا حوزه هایی که می توانید در آن فعالیت داشته باشید را مشخص کرده و اعلام کنید که در نوشتن چه نوع محتواهایی تخصص بیشتری دارید؛ همچنین در همه ی شبکه های اجتماعی پروفایل حرفه ای داشته باشید.

  گام دوم: داشتن مرجع

  برای خودتان مرجعی به شکل  وب سایت داشته باشید و نمونه کارها و محتواهایی که تولید کرده اید را در آنجا به عنوان نمونه و برای آشنایی دیگران با شما انتشار دهید. این وبلاگ یا وب سایت می تواند معرفی نامه شما و رزومه ی  فعالیت تان باشد.

  گام سوم: ناشر مناسب

  اگر در ابتدای راه قرار دارید، پس از اینکه مرجع تان را ساختید به دنبال ناشران سختگیر و وب سایت های پر بازدید و مطرح نروید، چون این افراد سخت به شما و سایر نویسندگان ناشناس اعتماد می کنند و محتواهای خود را عمدتا به نویسندگان مطرح می سپارند. اول برای خودتان از سایت ها و ناشران کوچک تر رزومه و مرجع جمع کنید. پیش از اینکه سایت و ناشر را انتخاب کنید به این موارد توجه کنید:

  • محتواهای آن سایت: اول به سابقه ی کاری یک وب سایت توجه کنید و اینکه آن وب سایت چقدر اعتبار دارد. هرچقدر سایت شناخته شده تر باشد، جوایزی که کسب کرده نیز بیشتر خواهد بود و این چنین وب سایت هایی عمدتا در انتخاب نویسندگان خود حساسیت بیشتری خواهند داشت.
  • نویسنده های آن: اینکه وب سایت مد نظر چند نویسنده دارد و هر نویسنده در چه حوزه ای فعالیت می کند. آیا آن وب سایت مطالب متفرقه نیز انتشار می دهد یا در یک حوزه ی تخصصی فعالیت دارد.
  • تعداد مخاطبین: مشخص کنید سایتی که می خواهید با آن فعالیت کنید چه نوع مخاطب هایی دارد؛ اما قبل از این توصیه می شود حوزه ی فعالیت های خود را مشخص کرده و به سراغ وب سایت هایی بروید که در آن حوزه فعالیت می کنند و مخاطبین آنها نیز، حوزه ی تخصصی شما را می خواهند.
  • نیازها: بعد از اینکه سایت ها را از مناظری که ذکر کردیم، مد نظر قرار دادید؛ در صورت نیاز، به برخی از آنها که متناسب با حوزه ی تخصصی شما بودند پیام دهید و اعلام کنید که حاضرید در صورت نیاز به نویسنده با آنها همکاری کنید.

  گام چهارم: تهیه ی معرفی نامه

  همانگونه که ذکر شد در آخرین مرحله پس از بررسی وب سایت، شما برای آنها درخواست همکاری ارسال می کنید. گاه برخی از وب سایت ها در خود فرم ارسال همکاری دارند و شما کافی است آن را پر کرده و برای آنها ارسال کنید. در صورتی که اطلاعات تماس در سایت ذکر نشده بود می توانید نویسنده های اصلی را در محتواها شناسایی کرده و اطلاعات آنها را از طریق جستجو در شبکه های اجتماعی بدست آورید؛ سپس با آنها ارتباط برقرار کرده و تمایل خود را برای برقراری ارتباط بیشتر و همکاری با سایت به عنوان نویسنده ابراز کنید. استاندارد یک معرفی نامه این است که خودتان را نهایتا در سه تا پنح خط معرفی کنید و از علاقه ی خود به همکاری با آنها بگویید.

  هرگز نا امید نشوید و اگر یک یا چند وب سایت به دلیل مطرح نبودن و نداشتن رزومه ی قوی، دست رد به سینه ی شما زدند؛ همچنان به تلاش تان ادامه دهید و به دنبال گزینه های بعدی باشید. سعی کنید پس از برقراری اولین ارتباط و شروع اولین همکاری، رابطه ی خوبی با کارفرما برقرار کنید و در حفظ این رابطه بسیار بکوشید.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.