پورتال سازمانی

 • 64 بازدید
 • پورتال سازمانی

  اولین سوالی که در ذهن شما نقش بسته این است! پورتال سازمانی چیست؟

  "یک پورتال سازمانی یا درگاه اطلاعاتی سازمان، چهارچوبیست برای یکپارچه کردن اطلاعات، مردم و فرایندها از طریق مرزهای سازمانی. یک پورتال یک نقطه ورود واحد پدید می‌آورد که اغلب در قالب یک UI مبتنی بر وب است، و برای جمع‌آوری اطلاعات از طریق برنامه‌های کاربردی خاصی که prtlet نامیده می‌شود، طراحی شده است."

   

  پورتال سازمانی

  پورتال سازمانی

  خوب حالا باید ببینیم یک پورتال سازمانی از چه قسمت هایی تشکیل می گردد.

  نخستین بخش درگاه اطلاعات سازمانی قسمتی است که اطلاعات، بخشنامه ها و قوانین آن سازمان قرار داده خواهد شد. در قسمت بعدی باید مشخص گردد که چه اشخاصی به چه اطلاعاتی و در چه سطحی باید دسترسی داشته باشند؛ به یاد داشته باشید پورتال سازمانی هم برای عموم مردم و هم برای کارمندان آن سازمان قابل دسترسی و استفاده خواهد بود. در این نوع وب سایت می بایست همه کاربران به اطلاعات موردنظرشان دست یابند.

  تمام قسمت های یک درگاه اطلاعات سازمانی به همین دو بخش دسته بندی می گردد. اما این دو بخش خود شامل قسمت های زیر مجموعه زیادی هستند که بر اساس نیاز هر سازمان متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در یک سازمان نیاز هست کاربران به قسمتی از دیتابیس سازمان دسترسی پیدا کنند و این دسترسی می بایست بسیار امن باشد به گونه ای که به هیچ عنوان نتوان تغییری در این دیتابیس ایجاد نمود. بهترین نمونه این گونه پورتا ها وب سایت تامین اجتماعی است.

  قبل از راه اندازی پورتال سازمانی چه باید کرد؟

  جواب تنها یک جمله است؛ تحلیل ساز و کار سازمان این کار ممکن است ماه ها به طول بیانجامد که البته زمان مناسبی خواهد بود در صورتی که پورتال سازمانی بتواند تعداد مراجعات را کاهش دهد. به این ترتیب که واقعا افراد بتوانند برخی از نیازهای اساسی خود را بوسیله این درگاه مرتفع سازند.

  جهت مشاوره رایگان در زمینه طراحی پورتال های سازمانی یا درگاه های اطلاعاتی سازمان با ما تماس بگیرید.

   

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.