موفقیت در مدیریت پروژه

 • 46 بازدید
 • موفقیت در مدیریت پروژه

  اصول مدیریت پروژه

  برای آنکه برنامه ریزی و سازماندهی ما نتیجه خوبی به همراه داشته باشد باید بدانید که چه کاری باید انجام شود، کدام زیر کارها نیاز به اجرا دارند و زمان برآورد شده برای تکمیل آن چه قدر خواهد بود همچنین درک خوبی از آنچه باید تحویل داده شود و وظایفی که شامل آن می شود، داشته باشید.

  بهترین راه، شکستن اجزای بزرگ پروژه به مراحل کوچکتر به منظور درک بهتر از تصویر نهایی پروژه می باشد. اطمینان حاصل کنید که پرسنل و توانایی های آنها با کاری که در پروژه انجام خواهند داد، تناسب دارد.

  ایجاد یک برنامه

  مهمترین کار تشکیل یک تیم کارآمد و مشخص نمودن وظایف و وابستگی های بینشان و نیز اطمینان از مسئولیت های تعیین شده و زمان اتخاذ شده برای تکمیل پروژه می باشد.

  اطلاعات لازم را می توان از افرادی که در حال کار هستند، جمع آوری نمود، به این ترتیب برآورد زمانی بهتری می تواند ارائه کرد .

  مشخص کردن استراتژی در مقابل ریسک های بالقوه

  یک برنامه برای مقابله با ریسک های بالقوه ای که ممکن است در طول پروژه اتفاق بیافتد، ایجاد کنید و آماده باشید تا بتوانید آن ها را مدیریت کنید.

  از تجربیات گذشته خود در برخورد با هر نوع موقعیتی استفاده کنید. تجربه تیم نیز می تواند برای ایجاد یک برنامه و مقابله با هر یک از این ریسک ها مورد استفاده قرار گیرد.

  اجرا

  هنگامی که وظایف به اهداف کوچکتر تقسیم می شوند، توسط کار تیمی با تیم پروژه خود آنها را اجرا کنید. به طور منظم با توجه به پیشرفت با تیم پروژه ارتباط برقرار کنید و اطمینان حاصل کنید که هر مانعی را که ممکن است باعث شود که در مسیر حرکت گیر کنند، حذف شود.

   

  پیگیری

  تصمیم گیری در مورد هر عنصر پروژه مهم است، اما پیگیری هر کدام نیز ضروری است.

  خیلی وقت ها اتفاق میافتد که چیزها دقیقا همانطور که برنامه ریزی شده اتفاق نمی افتند. تعداد دفعاتی که پروژه از برنامه ریزی خارج شده  است را یادداشت کنید. این کار باعث می شود که در پروژه های بعدی این عوامل را نیز در نظر بگیرید.

  ارتباطات

  به طور منظم با ذینفعان و اعضای تیم ارتباط برقرار کنید. وضعیت پروژه را با همه به اشتراک بگذارید تا از چگونگی پیشرفت آن آگاهی پیدا کنند. انتظارات آن ها را در طول مسیر مدیریت کنید و هر عضو را مطلع نگه دارید تا اعتماد و اطمینانشان را به دست آورید.

  هرگز تمرکزتان را از دست ندهید

  فرصت ها و حواس پرتی می تواند ذهن شما را از پیشرفت پروژه دور کند، بنابراین روی کار درست تمرکز کنید و اجازه ندهید چیز های دیگری تمرکز شما را به هم بزند.

  به تیم برای متمرکز ماندن و تکمیل فعالیت ها زمانی که در حال دستیابی به اهداف پروژه هستند، کمک کنید. با این روش می توانید اجرای کارها را از سطح بالاتری مدیریت کنید.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.