معایب استفاده از نرم افزارهای حسابداری

 • 822 بازدید
 • معایب استفاده از نرم افزارهای حسابداری

  در مطلب پیشین در خصوص مزایای استفاده از نرم افزارهای حسابداری صحبت کردیم، در این مطلب قصد داریم معایب استفاده از نرم افزارهای حسابداری را خدمت شما عزیزان شرح دهیم:

   

  حسابداری حقوق و دستمزد

  حساب کردن و پرداخت کردن به موقع مزایای پرسنل یکی از امورات پر اهمیت و زمان بر بخش اداری و مالی هر شرکت و یا سازمان و نهاد کسب و کار میباشد.

  اگر این فرصت را داشته باشید که دستمزد هر کارگر را به صورت منظم و یکسان پرداخت کنید.که علاوه بر دسترسی سریع بتوان گزارش به گونه های متفاوتی هم از این اطلاعات بگرید

  از طرفی توانسته اید رضایت کامل کارکنان سازمان را گرفته و از سوی دیگر در صورت پرداخت بیمه به ادارات بیمه و دارایی ارتباطتان با این مراجع (وزارت دارایی و بیمه ) بسیار آسان و راحت میگردد.

  البته سیستم های دستی و سنتی هم برای محاسبات هنوز وجود دارد اما تجربه این را ثابت کرده محاسبات غیر مکانیزه بسیار وقت گیر است و سیستم حسابداری مکانیکی می تواند با صرف زمان بسیار اندک محاسبات بسیار دقیق و ساده تری را برای پرداخت حقوق کارکنان حساب کنید.

  حسابداری

  حسابداری و پرداختی بر مبنای ساعت کاری

  تعداد زیادی از نیرو ها یا کارکنان بر اساس ساعت کاری دستمزد می گیرندو کار فرما به آنها مبلغ قرار دادشده را پرداخت می کند.

  به همین دلیل بسیار مورد اهمیت است که کارفرما بتواند ساعات کاری کارمندان خود را دقیق حساب کند. بسیاری از کارفرمایان ساعات ورود و خروج را دستی می کنند ، سیستم حسابداری که ثبت کننده ورود و خروج به صورت دستی است نیازمند کم کردن ساعات خروج از ساعات ورود است.

  حال اگر سازمان یا اداری بیشتر از ده پرسنل داشته باشد و بخواهد ورود خروج منظم انها را ثبت کند احتمال بروز خطا بسیار زیاد است؛ انتخاب هوشمند به کارگیری سیستم حقوق و دستمزد می باشد که بعد از ثبت کردن ورود و خروج پرسنل نرم افزار حسابداری اطلاعات ثبت شده را دریافت کند؛

  مانند سیستم حسابداری پرنس و محاسبات مربوط به هر پرسنل را انجام میدهد .در این صورت نیاز به ثبت دستی دیگر وجود ندارد و هر کارفرما با دقت بالا حقوق و دستمزد هر پرسنل را حساب کرده و احتمال خطا و اشتباه با سیستم پرنس بر مبنای ساعت به حداقل یعنی صفر درصد می رسد.

  محاسبه دستمزد دقیق پرسنل بر مبنای هر نفر در سیستم حسابداری...

  زمانی که از ماژول حقوق و دستمزد سیستم حسابداری پرنس استفاده میکنید به طور کامل این اختیار را به سیستم می دهید که پرداخت کامل به پرسنل را  حساب کند تا بر اساس اطلاعاتی که برای هر پرسنل وارد کرده اید مثلا  : بیمه سابقه کار پاداش کسری به صورت اتوماتیک خود سیستم حسابداری حساب کرده و فیش حقوقی برای هر نفر را صادر می کند.

  در این مقاله درباره معایب استفاده از نرم افزارهای حسابداری صحبت شد؛ در مقاله بعدی به بررسی اهداف استفاده از نرم افزارهای حسابداری خواهیم پرداخت ...

  1. مهدیس

   توضیحاتتون عالی بود ممنونم

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.