مدیریت دیدگاهها در وردپرس

 • 97 بازدید
 • مدیریت دیدگاهها در وردپرس

  مدیریت دیدگاهها در وردپرس

  مدیریت دیدگاه‌ها :
  دیدگاه ها یک سری تنظیمات دارند مثل این که نام و ایمیل حتما دریافت شود یا تعداد دیدگاهی که در یک صفحه نمایش داده می‌شود. برای دسترسی به تنظیمات دیدگاه‌ها از منوی مدیریت ، تنظیمات -> گفت‌وگو ها را انتخاب کنید.

  برای شما صفحه‌ای باز خواهد شد که به تمامی تنظیمات مربوط به دیدگاه‌ها دسترسی دارید قسمت اول تنظیمات (گزینه های پیش فرض نوشته) شامل سه گزینه است دو گزینه اول مربوط به تنظیمات بازتاب (pingback) است که در صورت فعال بودن گزینه کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است وردپرس برای سایت‌هایی که به مطالبشان در نوشته خود پیوند می‌دهید، بازتاب ارسال می‌کند.
  گزینه بعدی (پذیرفتن بازتاب از دیگران (بازتاب فرستادن)) در صورتی که از وبسایت‌های دیگر برای شما بازتاب فرستاده شود در صورت فعال بودن این گزینه، بازتاب‌ها دریافت و در پیشخوان وبسایت شما نمایش داده خواهد شد.(در ادامه با بازتاب بیشتر آشنا می‌شوید.)
  اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید، که از عنوانش کاملا مشخص هست اگر این گزینه را غیر فعال کنید امکان نوشتن دیدگاه از نوشته‌های جدید (نوشته هایی که پس از اعمال این تنظیمات می نویسید) برداشته می‌شود.(نوشته های قدیمی همچنان دیدگاه فعال است و باید به طور جدا تنظیم شود).
  برای هر نوشته هم می توانید تنظیمات دیدگاه‌هایی که تا به اینجا دیدید را به طور جدا انجام دهید که برای تنظیم دیدگاه‌ها برای هر نوشته جدا، کافی است نوشته مورد نظر را از نوشته‌ها -> همه نوشته‌ها انتخاب کنید. , و از ابزارک های دیدگاه‌ها و گفت‌و گو ها این تنظیمات را انجام دهید، اگر این ابزارک ها را نمی یابید اول باید آن‌ها را برای نمایش فعال کنید برای اینکار از بالای صفحه سمت چپ، دکمه تنظیمات صفحه را بزنید تا تنظیمات ابزارک‌ها برای شما نمایش داده شود.

  و بعد از بین گزینه‌ها تیک گفت و گوها و دیدگاه‌ها را فعال کنید.

  خوب، حالا ابزارک گفت و گوها و دیدگاه ها نشان داده می‌شود که از طریق آن‌ها می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

  خوب حالا برگردیم به همون قسمت تنظیمات گفت گوها و باهم بقیه گزینه ها را بررسی کنیم بعد از قسمت گزینه های پیش فرض، دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها است. گزینه اول (نویسنده‌‌ی دیدگاه باید نام و نشانی ایمیل خود را بنویسد) اگر فعال باشد بازدیدکننده برای گذاشتن دیدگاه باید نام و ایمیل خود را نیز وارد کند. گزینه بعدی ( کاربران باید نام‌نویسی کرده باشند و وارد شده باشند تا بتوانند دیدگاهشان را بنویسند ) اگر فعال باشد فقط به کاربران عضو اجازه گذاشتن دیدگاه داده می‌شود. و بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از که اگر فعال باشد برای نوشته ها پس از گذشتن تعداد روزی از زمان انتشار آن که مشخص می کنید دیدگاه ها غیر فعال می‌شود و دیگر دیدگاه نمی‌پزیرد گزینه بعدی مشخص می کنید که دیدگاه های تودرتو ( دیدگاه‌هایی که در پاسخ هم هستند ) تا چه عمقی پیش بروند و گزینه آخر که صفحه بندی دیدگاه ها است که سه ویژگی برای آن را باید مشخص کنید

  گزینه اول تعداد حداکثر دیدگاه هایی است که در یک صفحه نمایش داده می شود در صورتی که این گزینه را فعال کنید تعداد دیدگاه‌ها از آنچه که مشخص کرده‌اید بیشتر گردید دیدگاه ها در صفحه هایی که از حداکثر دیدگاه ها بیشتر نشود نمایش داده می شوند و در گزینه بعدی مشخص می کنید که کدام صفحه از دیدگاه ها به عنوان صفحه اول قرار گیرد و تنظیم آخر که مشخص می کنید کهنه تر ها اول نشان داده شود یا جدید تر ها.

  در قسمت بعدی مشخص می کنید که چه زمانی با ایمیل به شما در زمینه دیدگاه ها اطلاع رسانی شود.

  و قسمت بعدی که به شما امکان می دهد قبل از انتشار دیدگاه ها آن‌ها را بررسی کنید. گزینه دیدگاه‌ها باید به صورت دستی تایید شوند. اگر فعال شود هر دیدگاهی که در سایت شما گذاشته شود قبل از انتشار باید تایید شود تا نمایش داده شود و اینکار با زدن گزینه پذیرفتن دیدگاه در قسمت بررسی دیدگاه ها (که در ادامه می‌بینید) صورت می‌گیرد و گزینه نویسنده باید یک دیدگاه پذیرفته شده داشته باشد در صورت فعال بودن برای بازدیدکننده ای اگر حداقل یکبار دیدگاهش را پذیرفته باشید وردپرس به صورت خودکار دیدگاه های بعدی اش را خواهد پذیرفت.

  قسمت بعدی بررسی دیدگاه است که شامل دو قسمت است گزینه اول که در صورت فعال بودن اگر دیدگاهی شامل بیش از تعدادی که مشخص می‌کنید لینک بود آن را در صف بررسی قرار می دهد تا شما آن را برای انتشار بررسی کنید چرا که معمولا دیدگاه های هرز و اسپم دارای تعداد زیادی لینک هست و این کار به شما امکان جلوگیری از اسپم را می دهد.

  در گزینه بعدی مشخص می کنید که اگر دیدگاهیی شامل این کلمات بود به صورت خودکار منتشر نشود و شما باید آن‌ها را برای انتشار بررسی کنید.

  و قسمت بعد که سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها است در آن لغاتی را مشخص می کنید که اگر دیدگاهی شامل این لغات بود به صورت خودکار به عنوان جفنگ (اسپم) در نظر گرفته شود.

  و قسمت آخر که نیم‌رخ نام دارد در آن مشخص می کنید که چه شکلی به عنوان تصویر بازدکنندگان در دیدگا‌ه‌ها نمایش داده شود. اما اینجا یک سوالی که پیش می‌اید این است که بازدیدکنندگان تصویر را خود چگونه مشخص می کنند ؟؟ برای این کار بازدیدکننده باید در سایت http://gravatar.com عضو شود و تصویر خود را در آنجا مشخص کند که آدرس ایمیلی که در گراواتار مشخص کرده را در قسمت دیدگاه هر سایت وردپرسی وارد کند تصویر او از گراواتار بارگزاری و نمایش داده می‌شود.

  بررسی دیدگاه ها :
  درست است که دیدگاه ها یکی از بهترین ویژگی‌های وبلاگ‌ها است اما اگر آن‌ها را کنترل نکنید وضعیت وبسایت شما به هم خواهد ریخت چرا که دیدگاه‌های جفنگ(Spam) زیادی به وبلاگ شما هجوم خواهند آورد(در قسمت راه اندازی اکسیمت با یک روش جلوگیری آشنا می‌شوید) و یا دیدگاه های نا مربوطی که برخی از بازدیدکنندگان می‌گذارند که شما می خواهید آن‌ها را حذف کنید یا که نمایش داده نشوند برای اینکار از منوی مدیریت در محیط مدیریت وردپس گزینه دیدگاه‌ها را انتخاب کنید

  در اینجا تمام دیدگاه‌هایی که در وبسایت شما توسط بازدیدکنندگان گذاشته شده است مشاهده می کنید و می توانید آن‌ها را منتشر، ویرایش و حذف کنید. دیدگاه‌ها دارای سه ستون است ستون اول نام نویسنده دیدگاه به همراه مشخصاتش نمایش داده می شود در ستون دوم متن دیدگاه و در ستون آخر نوشته‌ یا برگه‌ای که این دیدگاه مربوط به آن است. Selection_039 دیدگاه هایی که با رنگ پس زمینه متفاوت ( صورتی ) نمایش داده شده اند منتظر تایید شما هستند تا در سایت منتشر شود.

  خوب حالا اگر اشاره گر موس را بر روی یکی از نظرات ببرید کارهایی که روی آن می توانید انحام دهید.

  که با کلیک بر روی هر کدام می توانید تنظیمات را بر روی آن دیدگاه اعمال کنید. برای مثال با کلیک بر روی پذیرفتن این دیدگاه منتشر می شود که با کلیک دوباره بر روی گزینه نپذیرفتن دوباره می توانید مانع نمایش دیدگاه شوید. برای اعمال کار ها بر روی چند دیدگاه می توانید با تیک زدن آن ها از منوی آبشاری بالای جدول (کارهای دسته جمعی) کاری را که میخواهید انجام شود را انتخاب و با کلیک برروی دکمه اجرا آن کار اعمال شود.

  بازتاب چیست ؟
  وقتی وبسایت‌های وردپرسی دیگر از نوشته‌های شما نقل قول می‌آورند یا کل آن‌را کپی می کنند و به سایت شما لینک می دهد، وردپرس به صورت خودکار برای وردپرس شما بازتاب(pingback) می فرستد. اینجوری شما متوجه می شوید که چه سایت‌هایی مطالب شما را نقل قول کرده اند. بازتاب‌ها در قسمت مدیریت دیدگاه ها نمایش داده می‌شود و برای متمایز بودن با دیدگاه‌ها در بین دو جفت براکت نمایش داده می‌شوند.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.