سنجش موفقیت در طراحی سایت

 • 92 بازدید
 • سنجش موفقیت در طراحی سایت

  نحوه اندازه گیری موفقیت در طراحی سایت و بازاریابی دیجیتالی (قسمت اول)

  در صورت تمایل به موفقیت در هر کسب و کاری می بایست آن را با توجه به یک معیار مشخص سنجیده و بررسی کنیم؛ نکته قابل توجه برای هر تیم طراحی سایت این است که می بایست با گذشت زمان این معیارها را به میزان مورد نیاز خود برساند. این نکات در رابطه با دنیای دیجیتال نیز صدق می کند.

  طراحی سایت

  در طراحی سایت و در جهت بهینه سازی سایت و یا انواع فعالیت های بازاریابی دیجیتالی و یا فروش های به صورت اینترنتی، معیارهایی مطرح هستند که هر کدام معنی خاص خود را دارند. در طراحی سایت و زبان دیجیتال، این مدل شاخص ها را شاخص عملکردی یا KPI مخفف عبارت Key Performance Indicator می نامند.

  با توجه به هر کسب و کار، از تعدادی از KPI ها استفاده می شود زیرا تعداد آن ها بسیار زیاد است. مزیت این KPI ها در طراحی سایت، توانایی ترکیب کردن برخی با هم است که علاوه بر بدست آمدن عددی تازه، معنایی تازه را نیز از اجزای سازنده خود در طراحی سایت می دهد. با دنبال کردم ما، با تعدادی از این ها در طراحی سایت آشنا خواهید شد ...

  ایجاد تعامل در طراحی سایت:

  با توجه به این شاخص، از مقدار اثربخشی طراحی سایت خود در رابطه با جذب مشتری های بالقوه مطلع می شوید.

  تعداد بازدیدهای سایت:

  با توجه به این شاخص، از دیده شدن سایت خود در هر بازه زمانی مطلع می شوید. بدیهی است نشان دادن میزان زیاد این عدد در طراحی سایت، بهتر شدن وضعیت سایت ما را خبر می دهد اما اشتباه نیز ممکن است پیش بیاید! یعنی برخی بازدیدکنندگان، اشتباهی وارد سایت ما شوند که طبیعتا خریدی نیز نخواهند داشت.

  طراحی سایت

  خالص بازدید در طراحی سایت:

  این نکته وجود دارد که در شاخص قبل، چنانچه کاربری در دو روز مختلف، مجدد از سایت شما بازدید نماید، هر دفعه جزو بازدیدکنندگان به شمار می رود. اما در این شاخص، بازدید هر شخص را فقط یک بار حساب می کند. یعنی اگر یک نفر، برای اولین بار وارد سایت شما شود، همان موقع جزو خالص بازدید حساب شده و بازدیدهای بعدی ایشان، حساب نخواهد شد.

  طراحی سایت

  نرخ بازگشت به سایت:

  با توجه به این شاخص درصد اشخاصی که چندین بار وارد سایت شده اند را نسبت به کل اشخاصی که سایت را رصد کرده اند متوجه می شویم. بدیهی است که نشان دادن مقدار بالای این عدد، توانایی راضی نگه داشتن کاربران ما را نشان می دهد، چرا که آن ها مداوم سایت ما را دیده اند. این مورد یکی از نشانه های خوب است.

  متوسط زمان بازدید از سایت:

  با توجه به این شاخص، از مدت زمان مشاهده سایت توسط هر کاربر مطلع می شویم. این نرخ نیز از مهم ترین نکاتی است که نشانگر مقدار موفقیت شما در جلب رضایت مشتری می باشد. نمایش تعداد بالای این نرخ، مفهوم مفید و جذاب بودن مطالب برای کاربران شما در طراحی سایت را دارد.

  در مقاله بعد، توضیحات بیشتری در رابطه با KPI های مرتبط با بازاریابی دیجیتالی می پردازیم.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.