سنجش موفقیت در طراحی سایت (بخش سوم)

 • 40 بازدید
 • سنجش موفقیت در طراحی سایت (بخش سوم)

  نحوه اندازه گیری موفقیت در طراحی وب سایت و بازاریابی دیجیتالی (قسمت سوم)

  در مقاله قبل، با KPI ها بیشتر آشنا شدیم که در ادامه به توضیحات بیشتر بازاریابی دیجیتالی می پردازیم :

  احتمالا در صورت تبلیغ در دیگر سایت ها، عبارت هایی همچون (بر اساس کلیک و یا بر اساس بازدید) به چشمتان خورده است.

  سنجش موفقیت در طراحی سایت

  روشی که برای تبلیغات در بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر وجود دارد با روش تبلیغات آنلاین و دیجیتالی بسیار متفاوت است که تفاوت عمده ی آن قابلیت اندازه گیری تاثیر آن بر روی مخاطب و تعداد بازدیدکنندگان است که در نتیجه ی آن نزدیک تر شدن به مخاطب و تبلیغات دقیقتر رخ می دهد. به این صورت است که می توانید تبلیغات هدفمند و در نتیجه بازگشت سرمایه بیشتری را داشته باشید.

  سنجش موفقیت در طراحی سایت

  با ما همراه باشید تا در این مقاله برخی شاخص های مورد استفاده در تبلیغات دیجیتالی را شرح دهیم:

  (CPM (Cost Per Mile : البته به آن CPT نیز می گویند که در روش های سنتی بازاریابی کاربرد دارد. به فضایی که به اشغال شما توسط سایت پذیرنده آگهی در می آید که تعداد ۱۰۰۰ نفر از آن بازدید کنند، CPM می گویند. این شاخص در بازاریابی دیجیتالی Impression نیز نامیده می شود.

  سنجش موفقیت در طراحی سایت

  (CPC (Cost Per Click : با توجه به تعداد کلیکی که روی بنر شما انجام می گیرد، سایت پذیرنده آگهی در این روش پورسانت دریافت می نماید. در واقع تعداد بازدید اهمیتی ندارد و بر اساس کلیک کردن روی بنر تبلیغاتی است که سایت پذیرنده آگهی پورسانتی دریافت می کند.

  (CTR (Click Through Rate : با توجه به این نسبت، که عبارت است از مقدار کلیک روی بنرهای تبلیغاتی تقسیم بر مقدار دفعه های دیده شدن بنر، می توان میزان موفقیت بنرها را در سایت محاسبه کرد. بدیهی است که نشان دادن بیشتر بودن این درصد، معنای تاثیرگذاری بیشتر بنر تبلیغاتی را داده و مخاطبین تبلیغات، راه درستی را طی کرده اند.

  (CPA (Cost Per Action : با توجه به این روش تبلیغات، زمانی که مشتری یک کار یا Action خاصی را انجام می دهد، سپس هزینه بنر پرداخت می شود. از جمله Actionهای پر کاربرد، پر کردن فرم اطلاعات در سایت و یا خرید به حساب می آید.

  با فرض بر اینکه عمل مورد نظر خرید باشد، زمانی که شخصی با بنر تبلیغاتی و سایت او خرید خود را انجام دهد، سپس سایت پذیرنده آگهی پول خود را دریافت می نماید.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.