سنجش موفقیت در طراحی سایت (بخش دوم)

 • 53 بازدید
 • سنجش موفقیت در طراحی سایت (بخش دوم)

  نحوه اندازه گیری موفقیت در طراحی وب سایت و بازاریابی دیجیتالی (قسمت دوم)

  در مقاله قبل، با KPI ها آشنا شدیم که در ادامه به توضیحات بیشتر KPI های مرتبط با بازاریابی دیجیتالی می پردازیم :

  از نکات مهمی که هر کسی که وب سایتی را دارد می بایست بداند اطلاع از ورود ترافیک از چه بخش هایی به وب سایت ایشان است. منظور این است که چه منابع اینترنتی و یا سایتی، باعث می شوند تا کاربران به وب سایت ایشان بیاید.

  سنجش-موفقیت-در-طراحی-سایت-۱

  نحوه ورود کاربران عموما یا به طور مستقیم است (Direct Traffic)، یا اینکه با کمک از یک لینک که در وب سایت دیگری بوده است، وارد وب سایت شما می شوند (Referral Traffic)، ممکن است به روش موتورهایی جست و جوی گوگل وب سایت شما را پیدا کنند و وارد شوند (Organic Traffic)، روشی دیگر نیز وجود دارد که کاربران پس از مشاهده تبلیغات شما در دیگر وب سایت ها به وب سایت شما راه پیدا می کنند (Campaign Traffic). در این روش تبلیغات صورت گرفته هدفمند و منظم بوده که در نتیجه کاربر را به محلی مشخص از وب سایت (Landing Page) راهنمایی می کند.

  سنجش-موفقیت-در-طراحی-سایت-۳

  در نتیجه دانستن نحوه ی ورود کاربران به وب سایت شما از کدام یک از روش های فوق، مهم است. اما مساًله ی دیگری که مهم تر است از داشتن ترافیک بالا، وجود کاربرانی است که هدفی خاص همانند دنبال کردن سرویسی و یا خرید محصولی را در وب سایت شما دنبال می کنند. در حقیقت این طور در نظر بگیرید که مثلا یک کاربر وارد وب سایت شما شده، اما فقط از یک صفحه بازدید می کند و پس از اینکه به نتیجه مورد نظر خود نمی رسد، فورا وب سایت شما را بسته و خارج می شود. این نوع از ترافیک مورد نیاز کسب و کار شما نمی باشد. کاربر مورد نیاز شما می بایست در وب سایت مانده و مطابق با برنامه ریزی های شما حضور داشته باشد.

  سنجش-موفقیت-در-طراحی-سایت-۲

  شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه کاری جز خرید ؟

  داشتن اطلاعات در مورد مشتریان بسیار مهم است؛ شما می توانید از مشتریان درخواست کنید فرمی را تکمیل کرده تا جزئیاتی مانند نام، تاریخ تولد، شماره همراه و آدرس ایمیلشان را در آن یادداشت کنند. در این حالت شما سعی بر آن می کنید که در روند طراحی وب سایت به نحوی مشتری را به فرم مربوطه ارجاع داده تا مشخصات او را دریافت کنید، بدیهیست که همه بازدیدکنندگان چنین کاری را نخواهند کرد، بنابراین درصد کاربرانی که درخواست شما را پاسخ می دهند جزء نرخ تبدیل (conversion rate) این موضوع به حساب می آیند.

  پس نرخ تبدیل عبارت است از درصدی از بازدیدکنندگان که نسبت به کل آنها درخواست شما را پاسخ داده اند؛ این درخواست حتی می تواند شامل خرید مشتری هم باشد؛ هرچه درصد نرخ تبدیل شما بیشتر باشد موفقیت شما در اجرای پروژه بیشتر بوده است، اما برای اکثر کسب و کارها این نسبت زیر یک دهم است! چرا؟

  بعضا اشتباهاتی در طراحی (UI) بدون توجه به سلیقه مشتری یا حتی تبلیغات بیهوده برای مشتریان غیر هدف از بیشترین عوامل پائین بودن نرخ تبدیل است

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.