دسته‌ها و برچسب‌های نوشته در وردپرس

 • 48 بازدید
 • دسته‌ها و برچسب‌های نوشته در وردپرس

  دسته‌ها و برچسب‌های نوشته در وردپرس

  دسته‌بندی :
  خوب قبل از اینکه دسته بندی کردن مطالب را آموزش دهم اول نگاهی کاربردی به دسته بندی بندازیم. برای اینکه وبلاگ یا نوشته‌های خود در وبسایتتان یک ساختار داشته باشد و مرور مطالب با موضوعات مختلف برای بیننده وبسایت راحت‌تر شود از دسته بندی استفاده می کنیم.

  برای ساختن یک دسته از منوی مدیریت روی گزینه نوشته‌ها اشاره‌گر موس را نگه دارید و از لیست ظاهر شده گزینه دسته‌ها را انتخاب کنید.

  بعد برای شما صفحه ای باز می گردد که در آن می‌توانید دسته‌های مختلف وبسایت وردپرسیتان را مدیریت کنید. برای ایجاد یک دسته تازه فرمی با عنوان افزودن دسته تازه را تکمیل کنید و با کلیک بر روی دکمه افزودن دسته تازه، دسته جدید ایجاد می شود.

  برای انتساب نوشته‌ها به دسته‌های مختلف، در قسمت ویرایشگر نوشته در سمت چپ ابزارکی با نام دسته‌ها قرار دارد که با استفاده از آن دسته‌هایی که با توضیحات قبلی ایجاد کردید را می توانید انتخاب کنید.

  که برای انتساب کافی است دسته مورد نظر را انتخاب کنید. اگر دقت کرده باشید با استفاده از گزینه +افزودن دسته تازه در حین نوشتن پست هم می‌توانید دسته جدید اضافه کنید و نیاز به تکرار مراحل قبلی نیست.

  برچسب‌ها :
  برچسب‌ها بسیار شبیه به دسته بندی است اما تفاوت‌هایی دارد، هدف از دسته بندی تقسیم مطالب به موضوعات خاص است اما برچسب ها برای اطلاعاتی که در یک پست آمده است به کار می‌رود برای نمونه شما یک نوشته در مورد فیلمنامه یکی از فیلم‌های سینمایی دارید که در آن در مورد فیلمبرداری این فیلم نیز صحبت کرده‌اید این نوشته را در دسته سینما قرار می‌دهید و برای آن برچسب‌های فیلمنامه و فیلمبرداری را می گذارید که بیننده سایت اگر به دنبال مطلبی باشد که در آن به فیلمبرداری اشاره شده باشد از این برچسب می‌تواند استفاده کند.

  نحوه استفاده از تگ دقیقا مثل دسته ‌ها است فقط تفاوت عمده که دارند در این است که دسته هایی را می توان زیر مجموعه‌ای از دسته‌ای کلی قرار داد اما برچسب‌ها اینطور نیست.

  برای مدیریت برچسب‌ها به قسمت نوشته و بعد برچسب‌ها می‌توانید بروید.

  محیط مدیریت برچسب‌ها کاملا مشابه دسته‌ها است پس نیازی به توضیح نیست.

  در حین ویرایش نوشته برای انتساب برچسب به نوشته تان می توانید از ابزارک برچسب‌ها در سمت چپ صفحه استفاده کنید.

  که با تابپ کردن نام برچسب برچسب جدید اضافه می گردد اگر برچسب‌هایی قبلا ایجاد شده باشد با تایپ کردن قسمتی از آن در لیست پیشنهادی ظاهر می گردد که می‌توانید انتخاب کنید. در ضمن لازم نیست برای ایجاد برچسب تازه حتما به صفحه مدیریت برچسب‌ها بروید بلکه با تایپ نام یک برچسب جدید و کلیک بر روی دکمه افزودن در ابزارک برچسب‌ها در حین نوشتن مطلب نیز برچسب‌های تازه ایجاد می‌شود.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.