آیا شماهم مانند بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک، با مشکلاتی در ارتباط با مشتریان خود مواجه هستید؟ آیا شماهم در مدیریت هزینه های تبلیغاتی خود سردرگم هستید و هنوز نمی توانید میزان اثربخشی هریک از روش های تبلیغاتی خود را مشخص کنید؟ آیا هنوز نمی توانید به درستی نظرات، انتقادات، پیشنهادها و بازخورهای دریافتی از سوی مشتریان خود را به خوبی مدیریت کرده و اقداماتی متناسب با آنها انجام دهید؟

هر روز تعداد مشتری های شما رو به کاهش است و یا ممکن است نتوانید مشتری های بالقوه ی خود را از مشتریان معمولی متمایز کنید. روزانه تماس های زیادی از سوی افراد مختلف به واحد فروش دارید اما فقط تعداد کمی از آنها منجر به خرید می شوند، یا ممکن است علی رغم داشتن مشتری های خاص خود، نتوانید به خوبی میزان رضایت آنها را بدانید. به عنوان مدیر یک شرکت ممکن است بخواهید مدیران فروش خود را ارزیابی کنید اما نتوانید میزان عملکرد هرکدام از آنها را به صورت جداگانه و بر اساس معیارهای مد نظرتان، بسنجید.

 

این مشکلات فقط مربوط به سازمان شما نمی باشد و بسیاری از سازمانها، چه سازمانهای بزرگ با چند صد یا چند هزار پرسنل و چه شرکت های کوچک، همگی ممکن است مشکلات بسیاری را در زمینه ی مدیریت مشتری ها و فروش خود داشته باشند. آنچه شما به عنوان مدیر یک کسب و کار برای غلبه بر مشکلات بالا به آن نیاز دارید، یک نرم افزار CRM است. اما نرم افزار CRM چیست و چگونه می تواند این مشکلات را حل کند؟

سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

نرم افزار CRM به خوبی تماس های مشتریان شمارا مدیریت می کند و بوسیله ی آن می توان اطلاعات بسیاری را هم از مشتری ها و هم از افرادی که می توانند مشتری باشند اما صرفا برای کسب اطلاعات و مقایسه با سازمان شما تماس گرفته اند (سرنخ ها)، بدست آورد؛ اطلاعاتی از جمله اطلاعات فردی، اطلاعات تماس، راه آشنایی، کالای مورد نیاز و... . از طریق اطلاعاتی که از شیوه ی آشنایی مشتری با شرکت بدست می آید، می توان به خوبی مشخص کرد که از چه طریق افراد بیشتری با سازمان آشنا شده اند و از همین رو، سرمایه گذاری بیشتری روی همان شیوه ی تبلیغاتی کرد چون اثربخشی بیشتری داشته است. از طریق مدیریت سرنخ ها می توان افراد بالقوه ای که با شرکت تماس گرفته اند را به مشتری تبدیل کرد.

همچنین یکی دیگر از کارهایی که CRM درباره ی مشتری ها انجام می دهد این است که از طریق تاریخچه ی اقدامات مشتری که در اختیار مدیران قرار می دهد، به خوبی مشتریان بالقوه و خاص را از مشتریان عادی متمایز کرده و سعی در حفظ آنها از طریق ارائه ی ارزش های بیشتر می کند. CRM ابزاری را در اختیار مدیران و افراد درون سازمان قرار می دهد که به خوبی می توان به وسیله ی آن ها رضایت مشتری را سنجید و از میران رضایت کلی و نیز رضایت مشتری نسبت به محصولات به صورت تفکیک شده، آگاه شد؛ از جمله این ابزار ها می توان به فرم های الکترونیکیِ تهیه شده برای سنجش رضایت مشتری اشاره کرد که متناسب با هدفی که در نظر دارید، می توان آن را ساخت.

CRM به خوبی بازخورد های مشتری را دریافت می کند و آنها را پس از طبقه بندی به عنوان انتقاد، پیشنهاد یا حتی شکایات در اختیار مدیران قرار می دهد و مدیران نیز از این گنجینه ی اطلاعاتی در صدد بهبود عملکرد و افزایش رضایت مشتری بهره می برد. CRM از طریق اطلاعات تفکیک شده ای که از مدیران فروش و میزان عملکرد آنها در فروش، حفظ مشتری و جذب مشتری ارائه می دهد، به خوبی می تواند به عنوان یک شاخص عملکرد بسیار بالقوه عمل کند.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

این ها صرفا گوشه ای از کارهایی است که نرم افزار CRM یا به اصطلاح نرم افزار  مدیریت ارتباط با مشتری ارائه می دهد. CRM به خوبی می تواند مدیریت شما بر مشتری ها را بطور بالقوه افزایش داده و رضایت مشتری را که هدف نهایی هر کسب و کار است، بدست آرود.

اگر بخواهیم به مزیت های CRM اشاره کنیم، می توان موارد زیر را به عنوان مهمترین مزیت هایی که مدریت ارتباط با مشتری ارائه می دهد، نام برد.

 • همزمان با بزرگ تر شدن و رشد شرکت، رضایت مشتری نیز بیشتر می شود
 • خدمات به شکلی بهتر و سریع تر ارائه می شوند
 • فرایند فروش، خودکار می شود
 • اطلاعات مشتری، یکپارچه تر می شود
 • فرایند های اضافه یا زمان بر، حفظ می شوند
 • هزینه های عملیاتی کاهش یافته و در زمان نیز صرفه جویی می شود
 • نام برند شما سریع تر گسترده می شود
 • پایگاه داده ی مرکزی خواهید داشت که هر فرد در سازمان می تواند ارتباط با مشتری را ردیابی کند (اما در عین حال فقط یک نفر می تواند به پایگاه داده، اطلاعات وارد کند (
 • تمرکز روی ارتباط با مشتری بیشتر می شود
 • الگوهای مصرف و خرید مشتریان را می توان شناسایی کرده و حتی خرید های آتی آنها را پیش بینی کرد
 • می توان رفتارمشتری ها را از روی الگوی رفتاری آنها، مدلسازی کرد
سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

در مجموع باید اینگونه بگوییم که CRM، راه حلی برای شما برای غلبه بر مشکلاتی است که در کسب و کار خود با آن مواجه هستید و اگر زودتر برای مدیریت ارتباط با مشتری خود اقدام مناسبی انجام ندهید، چه بسا مشتریان خود را از دست داده و آنها جذب سایر کسب و کارها شوند؛ حتی مشتری های بالقوه ی شما که ۸۰ درصد سود شما را تشکیل می دهند. CRM هر آنچه یک مدیران برای مدیریت بر مشتری های کسب و کار خود و اطلاعات فروش خود به آن نیاز دارند را از طریق ابزارهای بسیاری که در خود دارد، در اختیار آنها قرار می دهد.

 

مشاهده دموی پلن های سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

مشاهده گزیده ای از مشتریان سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

درخواست مشاوره پلن های سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

تعرفه پلن های سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

سفارش آنلاین پلن های سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

سئوال دارید؟ کارشناسان ما همواره پاسخگوی شما هستند.