تبلیغات در شبکه های اجتماعی

 • 81 بازدید
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی

  عموما کسانی که در حوزه بازاریابی به روش دیجیتالی فعالیت دارند، متوجه اهمیت بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی هستند؛ اما باز هم ممکن است خبره ترین بازاریابان دیجیتال نیز گاهی اشتباهاتی را در رابطه با تبلیغات در شبکه های اجتماعی داشته باشند.

  طبق آمار ماهیانه تبلیغات در شبکه های اجتماعی تقریبا یک بار پستی نامناسب از سمت یکی از شرکت های بزرگ در فضای مجازی منتشر می شود که برای شرکت ناخوشایند بوده و در نهایت ضربه می خورند.

  به همین علت می بایست هر چند وقت یکبار اساس پایه ای بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی را بررسی کرد.

  پایه و اساس بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی

  حال در اینجا ۱۱ قانون که می بایست در رابطه با تبلیغات در شبکه های اجتماعی به خاطر بسپاریم را بازگو می کنیم:

  ۱- نباید به هیچ وجه با مشتری وارد دعوای کلامی شد (گاهی ایده گرفتن از بازاریابی سنتی و اصل همیشه حق با مشتری است می تواند به ما کمک کند)

  برای مثال ممکن است یک نفر از مشتریان ناراحتی خود را در شبکه های اجتماعی تان عنوان کند، شما می بایست با او بحث را ادامه ندهید چرا که احتمالا برنده نخواهید شد.

  از این رو در عوض دعوای کلامی، سعی در جلب رضایت او و ترجیحا خارج ازتبلیغات در شبکه ی اجتماعی داشته باشید تا کمتر جلب توجه کنید.

  این اصل اولین و یکی از مهم ترین ها می باشد.

  ۲- محتوای تولیدی خود را ۱۰۰% با کیفیت انتشار دهید.

  کسانی که شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند، حتما دلیلی دارند و می بایست دنبال کردن شما برایشان باارزش باشد.

  ممکن است بخواهید اطلاعاتی از خودتان یا اتفاقات جاری را منتشر کنید، اما دقت داشته باشید اگر پست و تبلیغات در شبکه های اجتماعی شما برای خواننده بی معنا و کم ارزش باشد، رویه تبلیغات در شبکه های اجتماعی مسیر درستی را طی نمی کند و کسانی که دنبال کننده شما هستند را از دست می دهید.

  پس می بایست از کیفیت عالی مطالب خود اطمینان داشته باشید.

  ۳- باید در جهت معرفی هر چه بیشتر خود، تبلیغات کنید.

  ممکن است به این که تبلیغات در شبکه های اجتماعی ایده ی مناسبی نیست بیاندیشید؛ اما در واقع این تفکر درستی نیست!

  تبلیغات در شبکه های اجتماعی در سه مورد انتشار محتوای تولیدی شما، بالا بردن تعداد دنبال کننده ها و در نتیجه معرفی بیشتر و فروش مستقیم جواب مطلوبی می دهد.

  با توجه به بررسی های اخیر، در برخی موارد تبلیغاتی که روی فیسبوک قرار داده شده، از گوگل نیز بیشتر شده است و این حرف کمی نیست!

  تا اینجا مقدمه ای در خصوص تبلیغات در شبکه های اجتماعی برایتان بازگو کردیم و در بخش های دوم و سوم از ادامه همین مطلب ۱۱ نکته در رابطه با تبلیغات در شبکه های اجتماعی برایتان سخن خواهیم گفت.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.