بازاریابی دیجیتال به چه شکل می تواند به توسعه ی کسب و کارها کمک کند؟ – بخش اول

 • 76 بازدید
 • بازاریابی دیجیتال به چه شکل می تواند به توسعه ی کسب و کارها کمک کند؟ – بخش اول

   بازاریابی دیجیتال به چند دلیل می تواند باعث برداشتن گام های ضروری برای کسب و کار باشد؛ این دلایل عبارت اند از:

  فرصت رشد را برای کسب و کار های کوچک فراهم می کند

  اگر به برنامه های بازاریابی شرکت های بزرگ و بازده آنها، در ده سال گذشته نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که استراتژی های بزرگ و پرهزینه، همگی در دسترس شرکت های بزرگ با درآمدهای کلان بوده اند و کسب و کار های کوچک توان این را ندارند که از عهده ی این هزینه ها برآیند؛ برای همین دیجیتال مارکتینگ به کمک آنها می آید و هر کسب و کار کوچکی می تواند بسته به سطح بودجه ای که در اختیار دارد، گزینه های مختلف گسترش بازاریابی خود را بررسی کرده و هرکدام را که می تواند و از عهده ی آن برمی آید، انتخاب کند؛ یعنی با هزینه ای کمتر بتواند به مخاطبین و مشتری های بیشتری دسترسی پیدا کند.

  تاکتیک هایی که دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال از آنها برای ارتباط با مخاطبین استفاده می کند، قابل تنظیم و شخصی سازی هستند و از همین رو نیز ارزان تر تمام می شوند. بازاریابی دیجیتال به شما به عنوان کسب و کاری کوچک کمک می کند تا حتی اگر قصد ورود به بازارهایی داشته باشید که غول های رقابتی در آن قرار دارند، بازهم بتوانید متناسب با بودجه ای که در اختیار دارید گروه کوچکی از مشتری های بالقوه را مخاطب خود قرار دهید و به عبارتی صدای خود را به گوش آنها برسانید.

  نرخ تبدیل بالاتر

  برخی کسب و کارها بخش اعظیمی از بازاریابی خود را متکی بر اینترنت برنامه ریزی می کنند. این شرکت از نرخی به عنوان نرخ تبدیل برای سنجش موفقیت شان استفاده می کنند. اما نرخ تبدیل چیست؟

  نرخ تبدیل یا Conversion Rate با شناسایی "لید" و سپس "لید" هایی که به مشترک و مشتری تبدیل می شوند، سنجش و اندازه گیری می شود. "لید" به زبان ساده به آمار بازدیدکنندگانی گفته می شود که از بخش فروش محصول x بر روی وب سایت شرکت دیدن کرده اند. این افراد در حال حاضر مشتری بالقوه ی کسب و کار محسوب می شوند و هنوز به بالفعل تبدیل نشده اند. زمانی که برخی از افراد از گروه "لید" اقدام به خرید محصول x کردند، به آنها مشتری بالفعل گفته می شود.

  استراتژی های بازاریابی این دسته از شرکت ها باید به گونه ای باشد که بتوانند آمار بیشتری از مشتری های بالقوه در گروه "لید" را به مشتری های بالفعل تبدیل کنند و با این کار نرخ تبدیل خود را هم بالاتر ببرد. روش های بازاریابی دیجیتال مختلفی وجود دارند که نرخ تبدیل بالاتری دارند و شرکت ها می توانند از آنها برای ارتباط سریع تر و اثربخش تر با مشتری های شان استفاده کنند؛ این روش ها عبارت اند از: SEO، بازاریابی رسانه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ.

  اولویت به پشتیبانی مشتریان داده می شود.

  امروزه مشتری ها حق انتخاب گسترده تری دارند و اولویت انتخاب آنها شرکت هایی است که شهرتی غیر مخدوش داشته باشند؛ یعنی به عنوان مثال شرکت هایی که از حاشیه های منفی به دور بوده اند. بازاریابی دیجیتال به مشتری کمک می کند تا دائما با شرکت در تماس باشد، بتواند نظرش را درباره ی شرکت و محصولات (یا خدمات) آن ثبت کند و اگر سوالی در ذهن دارد بتواند حتی با پاسخگوهایی از شرکت چت کند. مشتری ها می توانند پیشنهادات و انتقادات خود را به کمکِ بازاریابی دیجیتال به گوش  افراد مسئول در شرکت برسانند و همه ی اینها روی هم رفته اهمیت بخش "پشتیبانیِ" شرکت ها را می رساند؛ بخشی که به خوبی توسط بازاریابی دیجیتال توسعه داده شده و رضایتی دوسویه را، هم از سمت سازمان و هم از سمت مشتری ها فراهم می کند.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.