بازاریابیِ دیجیتال به چه شکل هایی به توسعه ی کسب و کارها کمک می کند؟

 • 220 بازدید
 • بازاریابیِ دیجیتال به چه شکل هایی به توسعه ی کسب و کارها کمک می کند؟

  در ادامه ی مطلب پیشین و معرفی روش هایی که به وسیله ی آن، بازاریابی دیجیتال به کسب و کارها کمک می کند تا توسعه یافته و ارتباط گسترده تری با مشتری ها به خصوص مشتری های بالقوه برقرار کند؛ در زیر به دیگر روشهایِ اثربخشِ این سبک از بازاریابی اشاره می کنیم.

  • افزایش اعتماد به برندِ شما

  اینکه شما در پلتفرم های مختلف و شبکه های اجتماعی مختلف حضور داشته باشید می تواند این امکان را برای مشتری های شما فراهم کند تا بتوانند با ثبتِ تجارت خود، به ویژه تجارب مثبت شان را در قالب نظرات و امتیازهایی که روی شبکه های اجتماعی به شما می دهند، مخاطبین دیگر را هم به سمت شما بکشانند و این خود می تواند بازاریابی اثربخشی برای کسب و کار شما باشد. از سوی دیگر همین که شما به طریق راحت تری بتوانید با مشتری های تان و نظرات و انتقاداتِ آنها در تماس باشید و مشکلاتِ آنها را از طریق گوش سپاری به نظراتشان حل کنید، این تصویر را از شما به مشتری انتقال می دهد که شما به آنها بها می دهید و این نقطه یِ آغازِ افزایش اعتمادِ مشتری به برند شما خواهد بود.

  • بهبود ROI

  ROI به نرخ بازگشت سرمایه گفته می شود؛ شما در هر رسانه ای که بخواهید سرمایه گذاری کنید و محصولات یا خدماتِ خود را تبلیغ کنید، باید برای آن بودجه ای جداگانه اختصاص دهید، بودجه ای که متناسب با درامد شما باشد و متعاقبا متناسب با آن بودجه، انتظار بازگشت سرمایه یا به اصطلاح ROI بالاتر دارید.

  بازاریابیِ شبکه های اجتماعی این امکان را پیش روی شما می گذارد که نه تنها امکان انتخاب روش های مختلفِ بازاریابی با هزینه های مختلف را برای شما فراهم می کند، بلکه حتی می توانید از طریق ابزارهای تحلیلگری  که شبکه های اجتماعی و بازاریابیِ دیجیتال در اختیار شما قرار می دهد، هر لحظه میزانِ اثربخشی و تبدیلِ نرخِ مشتری های بالقوه به بالفعل را برای کمپین های بازاریابیِ دیجیتالِ خود بررسی کرده و نرخ ROI خود را بسنجید؛ لذا می توانید اثربخش ترین روش را هر لحظه شناسایی کرده و روی آن سرمایه گذاری بیشتری داشته باشید.

  • روشِ مقرون به صرفه تر را برای خود انتخاب کنید

  مسلما اگر شما کسب و کارتان را تازه شروع کرده باشید و ازپشتوانه ی مالی چندان بالایی هم برخوردار نباشید، به دنبال این هستید تا از میان روش هایِ بازاریابیِ موجود، کم هزینه ترین و در عین حال به صرفه ترین و اثربخش ترین روشهای در دسترس را انتخاب کنید. روشهایی که بازاریابی دیجیتال در اختیار شما به عنوان یک کسب و کار کوچک و تازه راه اندازی شده قرار می دهد، اغلب کم هزینه اند و می توانید به خوبی برای توسعه ی کسب و کارتان روی آنها حساب باز کنید و متناسب ترین روش را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، انتخاب کرده و آن را اجرایی کنید.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.