Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/parsiannn/public_html/wp-content/plugins/swifty-image-widget/plugin.php on line 228

Notice: Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in /home/parsiannn/public_html/wp-config.php on line 110
اشتباهاتی که در بازاریابی شبکه ای باید از آنها دوری کرد | شرکت نوین ارتباطات پارس

اشتباهاتی که در بازاریابی شبکه ای باید از آنها دوری کرد

 • 53 بازدید
 • اشتباهاتی که در بازاریابی شبکه ای باید از آنها دوری کرد

  امروزه شاهد فراگیر شدن روز افزون بازاریابی شبکه های اجتماعی هستیم و این بازاریابی تاثیرات بسزایی را با خود بهمراه دارد. اگر شما نیز به دنبال استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای گسترش برند و توسعه ی محصولات و خدمات خود هستید، در زیر هفت اشتباه رایج را در ایجاد حساب کاربری و بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید که توصیه می شود همواره مراقب آنها باشید و این اشتباهات را تکرار نکنید، چرا که نه تنها به توسعه ی کسب و کار و ارائه ی خدمات یا بهینه سازیِ وب سایت شما کمکی نمی کند بلکه در صورتی که این استراتژی های غلط را دنبال کنید، می تواند تاثیر روانی معکوسی روی مخاطب شما داشته و از شما تصویری منفی در ذهن افراد بسازد.

  هفت اشتباه در بازاریابی شبکه های اجتماعی

  • خود بزرگ بینی

  مسلما هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است، از همین رو نیز همواره در شبکه های اجتماعی نوعی خود بزرگ بینی و خود برتر بینی را در بین برند ها، شاهد هستیم و فردی که به دنبال ارائه ی خدمات یا فروش محصولات خود است با استفاده از کلمات غلو و بزرگ نمایی بیش از حد، خود را در آن زمینه بهترین معرفی می کند. حتما همه ی شما تا کنون با عباراتی مانند زیر روبرو شده اید:

  ما بهترین شرکت در زمینه ی *** هستیم.

  ما اولین تولید کننده ی *** در کشور هستیم.

  ما بزرگترین توزیع کننده ی *** هستیم.

  ما با کیفیت ترین خدمات را در زمینه ی *** ارائه می دهیم.

  استفاده از این نوع تبلیغات و این نوع محتوا می تواند وب سایت شما را یک وب سایت خود بزرگ بین در ذهن افراد جلوه دهد و این خود بخود باعث می شود محبوبیت و جذابیت شما در چشم مخاطب کاهش یابد و کاربر اعتمادی به شما نخواهد کرد.

  • اشتراک گذاری محتوای بی ربط

  فرض کنید صفحه ی یک برند در زمینه ی تولید پوشاک ورزشی را دنبال می کنید و این صفحه علاوه بر معرفی محصولات جدید خود روزانه ویدئوهای غیر مرتبط ورزشی و طنز را نیز اشتراک گذاری می کند. این کار اولین سوالی که در ذهن شما می سازد این است که این محتوا چه ارتباطی با این برند دارد و این باعث می شود محبوبیت و از آن مهمتر وجهه ای که آن برند برای شما دارد نیز از بین برود. از این درس و احساسی که نسبت به انتشار محتوای غیر مرتبط در صفحه ی یک برند به خودتان دست می دهد، برای وب سایت، بازاریابی وب سایت و کسب و کار خودتان در شبکه های اجتماعی استفاده کنید و هیچوقت وجهه ای که مدت ها زمان برده تا از کسب و کار و وب سایتی که دارید برای افراد بسازید را، یک شبه از بین نبرید.

  • فقط محصولات

  مسلما هدف شما از ایجاد یک حساب کاربری روی شبکه های اجتماعی صرفا معرفی محصولات و خدمات تان است، اما این نکته را هم مد نظر داشته باشید که جذب و حفظ مخاطب نیز یکی از اهداف شما است و در صورتی که در صفحه ی شما به صورت یکنواخت و یکسره محصولاتتان معرفی شود، این می تواند برای کاربر و مخاطب شما کسل کننده باشد و این کسل کنندگی باعث شود صفحه ی شما را ترک کند و محبوبیت تان کاهش یابد. پس بهترین کار برای حفظ مخاطب تان این است که ریتم و برنامه ای متفاوت و مدون برای محتواهای تان داشته باشید. به عنوان مثال همزمان با حفظ معرفی محصولات، لابلای آنها محتوای آموزشی و یا مقایسه ایِ محصولات را نیز قرار دهید.

  • استفاده از اکانت شخصی برای معرفی محصول

  همانطور که از نام اکانت شخصی هم پیداست، هدف از این اکانت هدفی شخصی برای اشتراک گذاری وقایع روزانه و علاقه های فردی است. استفاده از اکانت شخصی شما برای معرفی محصول باعث بدبینی مخاطب نسبت به شما، محصول و برندتان می شود. در میان آمار شکایت های اینترنتی از کلاه برداری ها روی شبکه های اجتماعی یکی از بیشترین شکایت ها مربوط به اکانت های شخصی است و همین باعث شده امروزه نسبت به این اکانت ها بدبینی خاصی وجود داشته باشد، پس هرگز از اکانت شخصی برای معرفی وب سایت، محصولات یا خدماتِ خود استفاده نکنید.

  • به اشتراک گذاری مطالب شخصی

  این برعکس حالت قبلی است؛ زمانیکه شما از اکانت مربوط به شرکت و وب سایت تان برای اشتراک گذاری مطلبی شخصی و بی ارتباط با هدف وب سایت یا شرکت استفاده کنید. اگر قرار است محتوای شخصی خاصی در اکانت شرکت قرار داده شود بهتر است این محتوا پیرامون زادروزِ تولد شرکت، تولد کارمندان شرکت یا اتفاق خاصی در شرکت باشد نه شخص شما که شاید کسی اصلا آشنایی با آن نداشته باشد.

  • به اشتراک گذاری مطالب کم یا زیاد

  توجه داشته باشید که نه تنها کیفیت و نوع محتوای شما روی شبکه ی اجتماعی مهم است، بلکه تعداد محتوا نیز حائز اهمیت است. محتوا پشت محتوا گذاشتن باعث خسته شدن مخاطب و کنار گذاشتن شما توسط وی می شود و از سوی دیگر محتوای کم گذاشتن نیز باعث فراموشی شما می شود. پس نه فراموش شوید و نه مخاطب خود را با بمباران مطلب آزرده خاطر کنید.

  • فقط استفاده از متن

  امروزه با گسترش انواع شبکه های اجتماعی، محتواهای چند رسانه ای (صوت و تصویر) در کنار متن بازدهی بیشتری دارند و در بازاریابی نیز اهمیت تصویر آنقدر زیاد است که می گویند پیامِ یک تصویر هزار بار بیشتر از خواندن یک متن در ذهن مخاطب می ماند. پس هیچوقت مخاطب خود را با محتواهای صرفا متنی و خسته کننده از خود دور نکنید و با استفاده از عکس و فیلم در کنار متنی کوتاه، خود را بیشتر در ذهن و خاطر افراد قرار دهید.

  از اشتباهات بالا بر حذر باشید و دقت داشته باشید که علی رغم اثربخشی های بسیاری که بازاریابی شبکه های اجتماعی به روی توسعه ی برند، فروش، ارائه خدمات، محبوبیت و شناخته شدن یک وب سایت دارد، می تواند برعکس هم عمل کند و باعث کاهش محبوبیت و آسیب رساندن به وجهه ی شما شود.

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.